Opolscy specjaliści od jiu-jitsu mogą być bardzo zadowoleni ze startu w Katowicach

W stolicy województwa śląskiego odbyły się mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Udany występ na nich zaliczyli przedstawiciele dwóch klubów z Opola: Forca Brava oraz Next Level. Łącznie zdobyli dziewięć medali.

Marcin Sagan

Była to jubileuszowa XV edycja mistrzostw kraju w tej dyscyplinie. Rywalizowano w różnych kategoriach wagowych z podziałem na stopnie zaawansowania (kolory pasów), no i oczywiście na kobiety i mężczyzn.

Reprezentanci klubu Forca Brava pięć razy stawali na podium. Mateusz Sapa w swoim debiucie spisał się znakomicie. Wygrał kategorię (adult; białe pasy; waga 57,5 kg) i został mistrzem Polski. Adam Florek pierwszego dnia zmagań został wicemistrzem Polski (adult, brązowe pasy, kat. 100,5 kg), a w drugim dniu zajął 3. lokatę i zdobył brązowy medal (masters, pasy brązowe/czarne, kat. 100,5 kg). Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast dwie zawodniczki: Karolina Mielczarek (białe pasy; kat. 64 kg) oraz Monika Woźniak (niebieskie pasy, kat. 74 kg) zdobywając tym samym brązowe medale.

Dwa razy na podium stanął Marcin Adamów (Next Level Opole). Zdobył on złoty medal (masters, pasy purpurowe, kat. 70 kg) oraz brązowy (adult, pasy purpurowe, 70 kg). Dorobek medalowy klubu Next Level uzupełnili: Damian Kwaśniewski (adult, pasy purpurowe, kat. +100,5 kg) oraz Łukasz Olech (adult, pasy niebieskie, kat. 100,5 kg). Obaj stanęli na drugim stopniu podium zdobywając srebrne krążki.

Na zdjęciu brązowe medalistki z klubu Forca Brava: Karolina Mielczarek (z lewej) i Monika Woźniak (z prawej). W środku trener klubu Forca Brava Leszek Jaremkowski. Fot. archiwum klubowe.