Znamy laureatów konkursu “Opole bez barier” im. Adama Pieszczuka

W siedmiu kategoriach wręczono nagrody dla twórców przestrzeni przyjaznych seniorom i osobom niepełnosprawnym w Opolu. Od tego roku konkurs nosi imię zmarłego w roku 2017 społecznika, radnego oraz Zasłużonego dla Miasta Adama Pieszczuka. 

Prowadzony od 2018 roku ważny społecznie konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców stolicy województwa. Ma na celu wyróżnienie i promowanie miejsc w Opolu, w których seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami dobrze się czują, są traktowane życzliwie i mogą skorzystać z najwyższej jakości usług kierowanych do nich. W ramach konkursu nagradzane są instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, podmioty i osoby prowadzące działalność gospodarczą, które wykażą, że prowadzona działalność przyczynia się do przełamywania barier: architektonicznych, komunikacyjnych, ekonomicznych, społecznych, z którymi borykają się osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami.

W Klubokawiarni Społecznej OPO odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W tegorocznej edycji konkursu nagrody w następujących kategoriach otrzymali:

Kategoria usługi Publiczne – Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej Free;
Kategoria Zdrowie – Niewidzialna Przestrzeń;
Kategoria Kultura i Sztuka – Fundacja Opolskie Dziouchy;
Kategoria Sport i Rekreacja – Uni Opole;
Kategoria Usługi Różne – Agra;
Kategoria Usługi Różne – Bank Żywnosci;
Nagroda Specjalna – Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu.

W dotychczasowych edycjach konkursu nagrodzono w sumie 42 miejsca (w tym przyznano 2 tytuły jako nagrodę specjalną).

Najnowsze artykuły