Miasto dba o ptaki, jeże i owady

Kolejne domki dla owadów, jeży i ptaków oraz karmniki pojawią się wiosną na terenie miasta. Opole wydało na ten cel ponad 15 tysięcy złotych

Opolski ratusz kupił jedenaście nowych domków i hoteli dla owadów, które staną w parku 800-lecia, parku na osiedlu Armii Krajowej, na terenie rekreacyjnym przy ul. Dambonia, w okolicy ulicy Wrocławskiej, Kanału Ulgi, placów Piłsudskiego i Daszyńskiego.

Wiosną staną też karmniki dla ptaków w parku 800-lecia, na placu Jana Pawła II i Kazimierza. Natomiast domki dla jeży będą ulokowane w parku 800-lecia, parku na osiedlu AK i na terenie zieleni przy ulicy Wrocławskiej.

Celem całej inwestycji jest ochrona bioróżnorodności na terenach miejskich, tworzenie miejsc rozrodu dla zapylaczy i edukacja. W sumie w ciągu kilku minionych lat w Opolu zamontowano już niemal osiemset budek lęgowych dla ptaków (ostatnio sześćdziesiąt dla pustułek), ponad sto trzydzieści budek dla nietoperzy, dziesięć budek dla wiewiórek, dwadzieścia sześć domków i hoteli dla owadów oraz kilkanaście karmników.