Miasto sprzedaje teren Uniwersytetowi WSB Merito Opole

Działkę o powierzchni 4 200 m2, uczelnia kupiła za około 3,6 mln zł. Do 2028 roku ma na niej powstać nowy budynek Uniwersytetu, w którym znajdować się będą m.in. sale wykładowe i ćwiczeniowe.

Teren, który sprzedało miasto, znajduje się między niedawno wybudowanym Centrum Usług Publicznych, a działką przekazaną przez Urząd Miasta Urzędowi Marszałkowskiemu. Planowany budynek będzie już drugim w Opolu należącym do uczelni. Pierwszy od lat służy studentom po sąsiedzku, przy ulicy Kośnego. Planowany obiekt ma być gotowy do 2028 roku. Na początek zaplanowano stworzenie dokumentacji, następnie prace budowlane.

Teren, którym powstanie nowa siedziba Uniwersytetu w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Przed laty znajdowała się tam fabryka części samochodowych, a po jej zamknięciu teren był zaniedbany i zapomniany. Wszystko zmieniło się w 2020 roku gdy Opole rozpoczęło budowę Centrum Usług Publicznych wówczas wzrosło zainteresowanie tą okolicą. Następnie w sąsiedztwie wybudowano nowoczesne mieszkania z lokalami usługowymi, później Miasto przekazało działkę Urzędowi Marszałkowskiemu, który ma wybudować tutaj swoją siedzibę.

To jednak nie koniec inwestycji w tym rejonie Opola. Miasto chce przebudować układ komunikacyjny w pobliżu CUP. Ma powstać estakada w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino, a także rondo, które „otworzy” ulice Kośnego i ułatwi dojazd do CUP, Ozimskiej i Opola Wschodniego.

 

Najnowsze artykuły