Dzieci z podstawówek mają lekcje jazdy na łyżwach

Ruszył program nauki jazdy na łyżwach dla uczniów I i II klasy szkoły podstawowej – “Złota łyżwa”. W zajęciach biorą udział uczniowie czterech opolskich szkół.

W programie, który już wcześniej był organizowany w naszym mieście, dzieci uczestniczą się za darmo. Jest ich ponad setka, a każde na lodowisku “Toropol” ma godzinę zajęć w tygodniu w ramach lekcji. Zajęcia prowadzą trenerzy i zawodnicy z opolskich klubów hokeja, short tracku i łyżwiarstwa figurowego. Wśród nich są: Czesław Sajko, Oliwia Gawlica, Magdalena Wilga i Halina Grochowicz. Wspomaga ich uczestniczka ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich, specjalistka od short tracku – Magdalena Warakomska (na zdjęciu). Lekcje na “Toropolu” planowane są niemal do końca obecnego roku szkolnego. Niemal, bo to zależy od tego, kiedy na wiosnę tafla na opolskim lodowisku będzie rozmrażana.

Na potrzeby tegorocznej edycji zakupiono kaski i 80 par łyżew. Zostały one przekazane na “Toropol”. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej, a dodatkowe wsparcie finansowe pochodzi z budżetu miasta i pieniędzy przekazanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Warto wspomnieć, że program “Złota łyżwa” jest kolejnym, w którym dzieci uczone są jazdy na łyżwach. W tym roku zajęcia na lodzie mają również przedszkolaki (5-latki i 6-latki) w ramach zajęć “Mały łyżwiarz”. Szkółkę jazdy na łyżwach organizuje też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Mamy ambicje nauczyć jak największą liczbę dzieci z Opola jazdy na łyżwach – mówi prezes AZS-u Politechniki Tomasz Wróbel. – Te dzieci, które będą miały talent i sportowe zacięcie chcemy tak ukierunkować, by trafiały do opolskich klubów prowadzących zajęcia z trzech dyscyplin (short track, łyżwiarstwo figurowe i hokej – dop. red.). Jazda na łyżwach to poza wszystkim wspaniała frajda i świetna forma rekreacji. Im więcej osób będzie umiało na nich jeździć, to tym więcej będzie później korzystać z miejskich lodowisk.

 

Najnowsze artykuły