A może Ty chcesz wystąpić w serialu o Agnieszce Osieckej?

Trwają zdjęcia do filmu o wybitnej autorce tekstów piosenek. Pokaże go TVP, prawdopodobnie w 2020 roku. Część scen będzie kręcona w naszym mieście. Agnieszka Osiecka jest bowiem symbolem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Artystka zmarła w 1997 roku w wieku zaledwie 60 lat. Napisała teksty do około 2000 piosenek. Najczęściej z tych najbardziej znanych korzystała Maryla Rodowicz (m.in. nieśmiertelna “Małgośka”), ale pisała też m.in. dla: Violetty Villas, Seweryna Krajewskiego czy “Czerwonych Gitar”. W Opolu mamy jej pomnik na Wzgórzu Uniwersyteckim w gronie innych wybitnych ludzi kultury.

Znana jest obsada serialu “Osiecka”, którego reżyserem jest Robert Gliński. Główną bohaterkę zagra Magdalena Popławska. Poza nią wystąpią również m.in.: Maria Pakulnis, Jan Frycz, Piotr Żurawski, Eliza Rycembel, Mikołaj Roznerski czy Grzegorz Małecki.

We wtorek 8 października zdjęcia do serialu kręcone będą w opolskim Amfiteatrze. Odbędzie się w nim powtórka koncertu, który miał miejsce w latach 60-tych XX wieku. Może przyjść na niego każdy chętny. Rozpocznie się około godz. 14.00. Produkcja serialu poszukuje statystów, którzy wcielą się w rolę “wspaniałej opolskiej publiczności”. Żeby więc wejść na koncert, a później wystąpić w filmie trzeba się zarejestrować pod adresem internetowym http://forms.gle/ZNTPraTR89x2h3ff6

Dla statystów przewidziany jest catering i honorarium (130 zł). Zdjęcia potrwają kilka godzin. Osoby, które się zarejestrują dostaną potem wszystkie informacje mailowo lub telefonicznie. 

Na zdjęciu Agnieszka Osiecka. Fot. archiwum producentów filmu.

Najnowsze artykuły