Awantury, przemoc, groźby podpalenia

Od kilku miesięcy 44-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad poszkodowaną, do tego miał grozić jej podpaleniem mieszkania. Policjanci z Komisariatu I w Opolu zatrzymali mężczyznę. Dramat w tym związku miał trwać od kilku miesięcy. Za znęcanie się i kierowanie gróźb grozi mu 5 lat więzienia.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna miał dopuszczać się przemocy fizycznej i psychicznej wobec pokrzywdzonej. Miał wszczynać awantury w trakcie których poniżał kobietę, nie pozwalał jej opuszczać mieszkania, a także stosował przemoc fizyczną. Groził nawet podpaleniem mieszkania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 44-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Wobec zatrzymanego został zastosowany dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do poszkodowanej. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Najnowsze artykuły