Będzie gwarno i radośnie. Miejskie instytucje otwierają się w czasie ferii

Już od dzisiaj (15.01) dwutygodniowa laba dla uczniów. Wszyscy, którzy zostają w mieście mogą wybierać spośród 150 ofert z ponad 30 miejskich instytucji i obiektów.

– Placówki oświatowe, MDK, MOS przygotowały swoją ofertę. Myślę, że w tym roku jest bardzo mocno rozbudowana oferta na ferie, również ta którą proponuje Miejskie Centrum Wspierania Edukacji. Będą to m.in. bardzo ciekawe, codzienne zajęcia, które nie tylko rozbawią, ale i nauczą, zainteresują, poszerzą horyzonty. Będzie m.in. można tam porozmawiać o podróżach z osobami, które przemierzały USA, będą rozmowy o doświadczeniach chemicznych, czy dowiedzieć się tego co mieści się w kropelce wody – dodaje Aleksander Iszczuk – Naczelnik Wydziału Oświaty.

Szeroką gamę zajęć przygotował Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Dużą atrakcją będą warsztaty kulinarne cieszące się  od paru lat ogromnym zainteresowaniem. To, że dzieci będą mogły przyjść do pracowni znakomicie wyposażonej i samodzielnie zrealizować swoje kulinarne marzenia pod okiem instruktora to jest coś. Ciekawostką w tym roku jest ponadto domowe studio nagrań, czyli Ci wszyscy którzy potrafią grać lub śpiewać mogą  przyjść do nas na ulicę Targowa i spróbować  własnych sił nagrywając  utwory, a być może coś więcej – dodaje Elżbieta Marciniszyn – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Młodzież i dzieci będą mogły wziąć także udział w zajęciach sportowych przygotowanych przez MOSIR w Opolu. Przygotowani jesteśmy na oblężenie dzieciaków i młodzieży, którzy spędzają ten czas w mieście. Można pojeździć na łyżwach, powspinać się, będą zawody i konkurencje lekkoatletyczne oraz pływanie. Z pewnością nowością są zajęcia z naszym mistrzem olimpijskim Bartkiem Bonkiem. Na naszych obiektach będzie się działo dużo. Będą gry miejskie i warsztaty na Zamku Górnym. Każdy znajdzie coś miłego – podsumowuje Marcin Sabat – dyrektor MOSIR w Opolu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i jej oddziały są to miejsca szczególnie odwiedzane w czasie ferii. W tym czasie miejskie oddziały są bardzo gremialnie odwiedzane. Chciałbym Państwa zachęcić do Bibliotecznego Orient Ekspresu, ponieważ podróżować będziemy po świecie, ale w bardzo doświadczalny sposób, a jednocześnie świetnie się bawić.  Interesująco wyglądają także warsztaty kaligrafii japońskiej na papierze czerpanym. Ale także sporą nowością jest to, że będziemy mieli warsztaty  w Filii nr 3 przy ul. Bielskiej poświęcone małym – wielkim, czyli temu jak znani  tacy jak na przykład Picasso spełniali swoje wielkie marzenia – dodaje Marcin Duda – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Najnowsze artykuły