Biżuteria, rowery i marihuana. Podejrzani o kradzież i posiadanie narkotyków zatrzymani w centrum Opola

Zabezpieczone 9,5 kilogramów narkotyków, odzyskane biżuteria pochodzącą z kradzieży i 4 rowery o wartości blisko 20 000 zł – to efekt zatrzymania w Opolu dwóch mężczyzn w wieku 31 i 45 lat.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 350 000 zł. Zatrzymani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło 6 listopada. Policjanci służby kryminalnej Komendy Miejskiej w trakcie rutynowego patrolu jednej z ulic w centrum Opola zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z mieszkania, których podejrzewali o związki z przestępczością narkotykową i kradzieżami. Podejrzani na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, a wokół nich funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Niedaleko mieszkania, które opuścili podejrzewani stał markowy rower, co do którego policjanci mieli słuszne jak się okazało podejrzenie, że może pochodzić z kradzieży.

Kryminalni wylegitymowali mężczyzn. W trakcie przeszukania ich odzieży znaleźli narkotyki, więc przystąpili do dalszych działań. W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleźli kolejne porcje narkotyków popakowane w skrzynki, wiadra i worki. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie zabezpieczono 9,5 kilogramów tego narkotyku. Dodatkowo, na miejscu policjanci znaleźli rzeczy pochodzące z przestępstwa – zauważony wcześniej rower oraz 3 kolejne, o łącznej wartości blisko 20 000 złotych oraz biżuterię. Jak ustalili funkcjonariusze, skradzione rzeczy  pochodzą m.in. z terenu powiatu opolskiego oraz spoza województwa.

fot. KMP Opole

Najnowsze artykuły