Było targowisko, będzie teren rekreacyjny

Po ponad dekadzie teren na którym działał tzw. „ruski targ” znów będzie tętnił życiem. Tym razem nie będzie to już przestrzeń handlowa, a służąca wypoczynkowi. Miasto zabezpieczyło właśnie pieniądze na dokumentację.

„Ruski targ” zniknął z mapy Opola na początku 2013 roku.  Wcześniej przez dekady był prawdziwym centrum handlowym, w którym można było kupić absolutnie wszystko. Rządziły ubrania, ale była też elektronika,  kasety i płyty, garnki i bibeloty. Dodatkowo można było poszkolić się ze znajomości języka rosyjskiego, bo właśnie obywatele ze Wschodu dominowali wśród handlarzy. Stąd przydomek „ruski”, mimo że targ nazywał się „Centruś” to mało kto tej nazwy używał.  Z czasem targowisko stało się skansenem, klientów było coraz mniej, a handlarze przenieśli się na „Cytruska”. A plac stał zamknięty. Na początku roku pojawił się pomysł, by stworzyć w tym miejscu zielony teren rekreacyjny dla mieszkańców.

Właśnie zrobiono pierwszy krok w tej sprawie. W budżecie miasta zarezerwowano 150 tysięcy złotych na sporządzenie dokumentacji projektowej. Kiedy będzie gotowa, będzie można powiedzieć więcej na temat przyszłego wyglądu terenu po „ruskim targu”.

Najnowsze artykuły