Nowe drzewa, krzewy, trawy. W Opolu będzie ich kilka tysięcy

Miejski Zarząd Dróg prowadzi nasadzenia drzew, krzewów, krzewinek i traw. Kilka tysięcy nowych roślin jest sadzonych w ponad 30 lokalizacjach na terenie miasta.

Dobór roślin został oparty o różne kryteria – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik prasowy MZD. – Pierwsze z nich to kontynuacja nasadzeń tych samych gatunków w danych lokalizacjach. Kolejne to dopasowane do naszej sytuacji związanej z klimatem, ale również z charakterystyką gleb jaką mamy w Opolu. A jest ona bardzo charakterystyczna z przewagą wapieni. Część gatunków w takich warunkach radzi sobie lepiej, dlatego istotny jest ich dobór do określonej lokalizacji. Wprowadzamy gatunki, które pełnią funkcje osłonowe, dekoracyjne, bądź też takie które wabią owady.

Nasadzenia realizowane są przy ponad 30 ulicach Opola i potrwają do kwietnia. W przestrzeni miasta pojawi się blisko 200 nowych drzew. To 19 gatunków, które najliczniej reprezentowane są przez brzozy, głogi, jarzęby, klony i lipy. Ponadto posadzonych zostanie ponad 4 tysiące krzewów, krzewinek oraz traw. To między innymi derenie, hortensje, lawendy, czy też tawuły japońskie.

Najnowsze artykuły