Trwają remonty opolskich ulic i mostów

MZD Opole prowadzi modernizację ulicy Staromiejskiej, Mehla i fragmentu Plebiscytowej. Prace pełną parą trwają na moście Sybiraków i Sendlerowej.

Przy ulicy Staromiejskiej Miejski Zarząd Dróg w Opolu prowadzi remont  jezdni wraz z leżącymi przy niej chodnikami. Stary asfalt i betonowe płytki zastąpi kamienna kostka, która podkreśli historyczny charakter ulicy i będzie bardziej pasowała do pobliskiego placu Św. Sebastiana oraz ulicy Osmańczyka. W pierwszym etapie wykonawca będzie prowadził prace na odcinku od ul. Osmańczyka do ul. Krupniczej (będzie w tym czasie przejezdna). Prace potrwają około dwa miesiące.

Prace na ulicy Plebiscytowej i Luboszyckiej

28 maja ruszył remont ulicy Plebiscytowej na odcinku od okolic przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Drzymały do skrzyżowania z ulicą 1go Maja. Jako pierwszy będzie remontowany prawy pas. Kierowcy chcący skręcić w prawo będą mogli to uczynić ze środkowego pasa. W dalszych etapach prac MZD będzie kolejno remontować środkowy pas i na koniec lewy. Utrudnienia potrwają około dwa tygodnie. W czasie remontu zamknięte będzie przejście dla pieszych na Plebiscytowej przy skrzyżowaniu z 1go Maja‼

Na wysokości kamionki Silesia trwa wymiana nawierzchni na ul. Luboszyckiej, a ruch odbywa się wahadłowo. Na 200-metrowym odcinku drogi sfrezowany będzie asfalt, rozebrana znajdująca się pod nim brukowa nawierzchnia i wybrana dotychczasowa podbudowa drogi. Wykop uzupełni nowy materia i pojawi się asfalt. Prace zakończyły się już na jednym pasie. Modernizacji poddawana jest też ul. Mehla.

Most Sendlerowej zamknięty

Od 25 maja do 5 czerwca nie będzie można korzystać z mostu im. Ireny Sendlerowej prowadzącego na Wyspę Bolko. Przeprawa będzie zamknięta dla wszystkich, także dla osób mieszkających i pracujących na wyspie. Wyjątkiem będzie weekend 30 – 31 maja. Wówczas wykonawca umożliwi przejście z Pasieki na Bolko. Przez 10 dni będzie skuwana płyta mostu, a na wyspę Bolko będzie można dostać się tylko od strony Zaodrza lub ulicy Krapkowickiej. Prace są kolejnym etapem modernizacji przeprawy pieszo-rowerowej.

Nie zwalniają roboty na moście Sybiraków. Modernizacja wkroczyły w kolejny etap, a MZD przypomina o zamkniętym chodniku po prawej stronie w kierunku Zaodrza i wyłączonym prawym pasie jezdni.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły