Gdzie w Egipcie jest najcieplej zimą?

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Zima to czas, kiedy wielu z nas marzy o ucieczce przed chłodem i szarością. Dla miłośników słońca i ciepła Egipt jawi się jako idealna destynacja. Jednak, gdzie w Egipcie jest najcieplej zimą? Odpowiedź na to pytanie może być kluczem do udanych zimowych wakacji. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej tropikalnym zakątkom tego fascynującego kraju.

Wakacje w Egipcie o każdej porze roku są niemal gwarancją udanego odpoczynku i ciepła, jednak szczególnie mocno kuszą podczas zimowych miesięcy, gdy w Polsce trwają mrozy, a dni są krótkie i ponure. By najpełniej wykorzystać egipskie wakacje zimą (zobacz CENY Z OSTATNIEJ CHWILI ), warto wiedzieć, do których egipskich kurortów się wybrać, by skorzystać z najlepszej pogody i pełni egipskiego słońca.

Egipt – gdzie zimą jest najcieplej?

Jeśli chodzi o zimowe miesiące, czyli okres od listopada do marca, to w Egipcie najcieplej jest wówczas na wybrzeżu Morza Czerwonego, szczególnie w miejscowościach takich jak Sharm El Sheikh, Hurghada, Marsa Alam czy Dahab. Istnieje kilka czynników, które wpływają na to, dlaczego te regiony są uznawane za najcieplejsze zimą. Z czego wynika ich szczególna atrakcyjność pogodowa w zimowych miesiącach?

  • Położenie geograficzne – regiony wybrzeża Morza Czerwonego są położone na północy kraju, co sprawia, że korzystają z umiarkowanego klimatu. Wybrzeże Morza Śródziemnego również oferuje podobne warunki.
  • Wpływ Morza Czerwonego – Morze Czerwone działa jak naturalna “grzałka”, utrzymując temperatury na wybrzeżu na stosunkowo wysokim poziomie przez większą część roku, również podczas zimowych miesięcy.
  • Bariera górska – Góry Synaj pełnią rolę naturalnej bariery, zatrzymując chłodne masy powietrza z pustyni.
  • Pustynia Sahara – wnętrze kraju, obejmujące głównie pustynię Sahara, może być znacznie chłodniejsze, ale wybrzeże Morza Czerwonego korzysta z wpływów ciepłych mas powietrza.

W grudniu, kiedy w północnej Europie i wielu innych miejscach na półkuli północnej panuje zimowa aura, Egipt, a zwłaszcza wybrzeże Morza Czerwonego, oferuje przyjemne i ciepłe warunki. Średnie temperatury powietrza w tym okresie utrzymują się na poziomie 23-27 stopni Celsjusza, a woda w Morzu Czerwonym osiąga temperaturę około 23-26 stopni Celsjusza.

Najchętniej wybierane egipskie kurorty zimą

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, nie powinno dziwić, że to właśnie wybrzeże Morza Czerwonego jest często wybierane przez turystów, którzy chcą uniknąć zimowej aury i cieszyć się słońcem oraz ciepłem nawet w miesiącach zimowych. Które konkretnie egipskie kurorty cieszą się największą popularnością w okresie od listopada do marca?

Sharm El Sheikh – oaza egipskiego słońca zimą

Sharm El Sheikh, położone na półwyspie Synaj w azjatyckiej części Egiptu, to prawdziwa oaza ciepła i słońca nawet w zimie. Ten popularny egipski kurort leżący nad brzegiem Morza Czerwonego znany jest z fantastycznej pogody przez cały rok, a ciepły pustynny klimat sprawia, że nawet w jesienno-zimowych miesiącach nie zaznamy tam chłodu. To jeden z ulubionych egipskich kierunków na wakacje właśnie wówczas, gdy w Europie aura zdecydowanie nas nie rozpieszcza.

Średnia temperatura w grudniu wynosi tu około 23°C w ciągu dnia oraz 14°C w nocy, a woda w Morzu Czerwonym pozostaje przyjemnie ciepła, osiągając nawet 22°C. To raj dla miłośników nurkowania, ale także dla tych, którzy pragną zimowego relaksu pod palmami.

Hurghada – zimowy odpoczynek w promieniach słońca

Hurghada, znana ze swoich malowniczych plaż i zapierających dech w piersiach krajobrazów, kusi turystów nie tylko latem. Również podczas zimowych miesięcy temperatura powietrza utrzymuje się tu na poziomie około 25°C, a nocą nie spada poniżej 18°C nawet w grudniu. Liczne atrakcje turystyczne, zachwycające błękitne niebo i komfortowe hotele na każdą kieszeń sprawiają, że to miejsce jest idealne na zimowy relaks. Warto wybrać się również na wycieczkę do kolorowych raf koralowych w okolicach.

Podróż do Egiptu zimą to doskonały sposób na ucieczkę od chłodów zimy. Egipskie kurorty, takie jak Sharm El Sheikh czy Hurghada oferują wysokie temperatury powietrza i ciepłą wodę w Morzu Czerwonym nawet w grudniu i styczniu, gdy w Polsce trudno nawet myśleć o zażywaniu morskich kąpieli. To doskonałe miejsce dla miłośników sportów wodnych i plażowego relaksu nawet w okresie zimowym.

Najnowsze artykuły