Kolejne nagrody dla Teatru Lalki i Aktora!

W finale 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej duży sukces zanotował Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Do twórców naszego teatru powędrowały dwie nagrody i jedno wyróżnienie.

Nagrodę za Najlepszy Dramat otrzymała Marta Guśniowska za teksty: „Wielkie mi Coś” i ” „Tchórzofretka” z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz „Kto się boi Pani Eś” (zrealizowany w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze).

Wyróżnienie za muzykę otrzymał kompozytor Piotr Klimek za muzykę do spektakli „Wielkie mi Coś” i „Rutka” (z Teatru Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi).

Nagrodę im. Jana Świderskiego otrzymał nasz aktor Łukasz Bugowski za role Edgara – Najmniejszego Ziarenka Piasku i Wilka I w spektaklu „Wielkie mi Coś”.

Komisja Artystyczna tego niezwykle prestiżowego Konkursu, wybrała do finału 11 przedstawień. W związku z panującą pandemią koronawirusa i wstrzymaniem działalności scenicznej, ostatecznie Jury konkursu wzięło pod uwagę 9 spektakli, gdyż dwa z wymienionych nie mogły zostać wznowione w wymaganym, regulaminowym czasie. Spektakle finałowe zostały wybrane przez Komisję Artystyczną spośród 94 realizacji polskiego dramatu współczesnego.

Fot z przedstawienia Tchórzofretka, autor Grzegorz Gajos.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły