Komfortowe miejsce hospitalizacji dla najmłodszych

Wydzielone części diabetologiczno-gastrologiczna i ogólnopediatryczna z alergologią, każda z punktem pielęgniarskim i pokojami zabiegowymi, ozdobione grafikami sale chorych – tak wygląda przebudowany Oddział Pediatrii w USK Opole.

Zmodernizowany oddział uroczyście otwarto w Dniu Dziecka. Inwestycja za niemal 5 mln zł, zrealizowana przez firmę Polbau, sfinansowana została dzięki unijnym pieniądzom z puli centralnej i budżetu państwa oraz przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia.

– Bardzo nas cieszy, że możemy systematycznie modernizować szpital i doposażać go w najnowszej generacji urządzenia, zapewniając bardziej komfortowe i bezpieczne warunki dla pacjentów, ale także dla personelu – powiedział Dariusz Madera, dyrektor generalny USK.

W ramach inwestycji położono nowe instalacje sanitarne, elektryczne, klimatyzacji i wentylacji, informatyczne oraz wewnętrznego monitoringu. Przestrzeń na pierwszym piętrze budynku głównego USK zaaranżowano na nowo, dzięki czemu powstało więcej sanitariatów. Poza tym oddział został wyposażony w nowy sprzęt medyczny (kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe i infuzyjne, inhalatory, aparat do manometrii, walizki reanimacyjne).

Pojawiły się także specjalne łóżka dla niemowląt i dzieci przedszkolnych, łóżka elektryczne z regulacją wysokości, stoliki do badania i pielęgnacji niemowląt, fotele do pobierania krwi czy wózki zabiegowych.
Na wyremontowanym oddziale znajduje się miejsce dla 37 najmłodszych pacjentów.