Marsz Miliona Serc ruszy też z Opolszczyzny

Do Marszu Miliona Serc, na który Donald Tusk zaprasza zwolenników opozycji demokratycznej do Warszawy w niedzielę 1 października, zostały niecałe dwa tygodnie. Wśród uczestników będą rzecz jasna również Opolanie.

Wyjazdy organizuje m. in. opolski KOD. Pod linkiem https://forms.gle/er3YLxApEHzvJ3dx5 na internetowej stronie Komitetu znajduje się formularz uczestnika, który należy wypełnić. Wyjazd jest bezpłatny.

Do tej pory mamy obłożenie na kilka autobusów, ciągle są jeszcze miejsca dla chętnych, jak trzeba będzie, podstawimy kolejne – informuje Małgorzata Besz-Janicka z KOD.

Niezależnie od tego wyjazdy autobusowe planują też organizacje PO w terenie, m. in. Nysa, Kluczbork i Prudnik wraz z Głuchołazami. Autobusowe składy skompletowali także współpracujący z KOD „Herbaciarze” z Brzegu oraz niezależnie od akcji regionalnej KOD Kędzierzyn-Koźle.

Obywatelski wyjazd do Warszawy organizuje też prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski wraz z przyjaciółmi. To wyjazd składkowy, autobus opłacany jest z kieszeni uczestników. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zgłaszać on-line: opole.wyjazd@gmail.com lub pod telefonem 451 206 905.

Stańmy ramię w ramię  z opozycją demokratyczną, tak jak w marszu 4 czerwca, gdzie było nas pół miliona, w tym duża grupa Opolan. Teraz musi być nas jeszcze więcej – zachęca prezydent Wiśniewski.