Niemieckie kino w Opolu

Do niedzieli (4.02) w dwóch opolskich kinach można oglądać projekcje wyświetlane w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. W tym roku dla miłośników kina zza naszej zachodniej granicy przygotowano siedem tytułów. Filmy są pokazywane w oryginalnej wersji językowej z napisami po polsku.

W programie znalazły się produkcje mistrzów kina, a także twórców, którzy dopiero budują swoją pozycję w filmowym świecie. Jak czytamy na stronie organizatora, w filmach podejmowane są tematy dotyczące indywidualnej, codziennej egzystencji jednostek, a także rodziny czy grupy społecznej, w której przyszło funkcjonować bohaterom.

Dzisiaj (31.01) w Kinie Helios Karolinka będzie można obejrzeć film Podróż na pustynię Ingeborg Bachmann. Początek projekcji o godzinie 18:00. W kolejnych dniach niemieckie kino zawita także do Meduzy. Ostatni pokaz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00. W Kinie Meduza wyświetlony będzie film Kiedy znów będzie tak, jak jeszcze nigdy nie było w reżyserii Sonji Heiss.

Organizatorem Tygodnia Kina Niemieckiego w Opolu są Stowarzyszenie Opolskie Lamy, Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulat Niemiec w Opolu.

Szczegółowy repertuar znajduje się tutaj.

 

Najnowsze artykuły