Jest nowy dowódca 10. Opolskiej Brygady Logistycznej [ZDJĘCIA]

Pułkownik Mieczysław Spychalski przejął obowiązki po generale brygady Macieju Siudaku. Nowy dowódca otrzymał symbolicznie sztandar jednostki z rąk generała oraz wygłosił przemówienie.

Uroczystości zorganizowano na placu apelowym w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, zawieszono biało – czerwoną flagę oraz odśpiewano hymn państwowy. Podczas uroczystych przemówień podziękowano generałowi Siudakowi za jego wieloletnią pracę na rzecz jednostki.

Pan Generał dziś kończy misję w Opolu – ja ją zaczynam. Melduję, że będę starał się kontynuować Pańskie dzieło. Życzę dalszych sukcesów oraz pomyślności w życiu osobistym – mówił podczas przemówienia płk Mieczysław Spychalski, nowy dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Pułkownik Spychalski wcześniej był komendantem 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie. Decyzją Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka – Kamysza, został mianowany na nowego dowódcę tej jednostki oraz niebawem także Garnizonu Opole.

Nie możemy sobie pozwolić na bylejakość. Nie możemy stać w miejscu. Dlatego celem mojego działania będzie doskonalenie tego, co dobre a zmiana tego, co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. W czasie, gdy za wschodnią granicą toczy się wojna, musimy działać z wyjątkową determinacją i skutecznością – dodał nowy dowódca.

Jakub Koziarz

Dziennikarz, autor tekstów, zajmuje się fotografią, realizacją wideo oraz montażem filmów. W Czasie na Opole zajmuje się tematami kulturalnymi, tj. promocją wydarzeń miejskich oraz ich relacjonowaniem.

Najnowsze artykuły