Proste historyjki o muzyce

Filharmonia Opolska zaprasza na trzeci sezon “Prostych historyjek o muzyce”. Podczas Koncertów Rodzinnych w 72. sezonie artystycznym prowadząca wydarzenie Paulina Wojdyga (na zdjęciu) salę koncertową Filharmonii Opolskiej zamieni w Akademię Młodego Melomana. Koncert 28 stycznia o godz. 10:30 w Filharmonii Opolskiej.

Siedem niedzielnych spotkań obfitować będzie w zabawy i historyjki, ale nie zabraknie również treści edukacyjnych. Będzie okazja utrwalić wiedzę o orkiestrze i instrumentach, zaliczyć fascynującą lekcję języka włoskiego i przekonać się, że filharmoniczną estradę można zamienić w scenę operową. Uczestnicy wybiorą się także w podróż przez wszystkie cztery pory roku i muzyczne krainy. Cykl koncertów polecany jest zwłaszcza młodym melomanom oraz ich rodzicom, opiekunom i dziadkom.

Poprowadzi go Paulina Wojdyga – nauczycielka wychowania przedszkolnego, edukatorka kulturalna, wielka miłośniczka muzyki i twórczyni internetowa. Dyrygentem będzie Jakub Montewka – absolwent Royal Academy of Music w Londynie w klasie kompozycji prof. Simona Bainbridge’a i Rubensa Askenara oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza. W 2019 roku zadyrygował utwór Marcina Jachima w debiutowym nagraniu Chopin University Modern Ensemble, nominowanym do nagrody Fryderyk 2021. Dyrygował m.in. Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestrą Akademii Beethovenovskiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Od 2021 roku prowadzi orkiestrę Flow orchestra (dawniej Concentus Viridis). Jest finalistą konkursu kompozytorskiego Bartók World Competition 2020 w Budapeszcie, finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego a także laureatem I nagrody i nagrody wykonawców Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego Uczniowskie Forum Muzyczne w Warszawie oraz I nagrody w I grupie wiekowej II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Patri Patriae w Katowicach. Jego utwory były wykonywane m.in. w Londynie, Warszawie i Katowicach. W sezonie artystycznym 2022/2023 pełnił funkcję dyrygenta-asystenta w Filharmonii Opolskiej.

Dzieci do lat 4, siedzące na kolanach rodziców, opiekunów – wstęp bezpłatny.

Fot Michał Grocholski (Filharmonia Opolska).

Najnowsze artykuły