Przetarg na wykonawcę tężni solankowej ogłoszony

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tężni solankowej w Opolu. Podzielono go na dwa warianty: obowiązkowy i opcjonalny. Oferty można składać do 25 sierpnia.

Punkt wyjścia tego w jakim zakresie zrealizowana będzie inwestycja na Malince jest uwarunkowany oczekiwaniami finansowymi ewentualnych firm, które zgłoszą się do zadania.

Obowiązkowy zakres działań, poza budową samej tężni, ma obejmować również strefę relaksu. W niej to wydzielone zostaną cztery przestrzenie o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, w których zaplanowano możliwość instalacji obiektów małej architektury takich jak leżaki, hamaki i huśtawki parkowe. W pobliżu znajdzie się także strefa piknikowa w formie naturalnej polany. Do tego pracę mają objąć także instalację oświetlenia i wykonanie toalety z prefabrykatów.

Z kolei najważniejszym punktem etapu opcjonalnego jest wykonanie placu zabaw. Jego główną atrakcję mają stanowić trzy urządzenie wielofunkcyjne, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz integracyjne dla seniorów, składające się z kilkunastu różnych stanowisk do ćwiczeń dla osób starszych (m.in.: poręcz, trener bioder, drabinka dla palców, koło do ćwiczeń dłoni, poręcz wężowa, poręcz falista, belka wężowa, łuki). Aczkolwiek ta część inwestycji jest uzależniona od cen zaproponowanych przez wykonawców.

Na realizację pierwszej z wymienionych wersji wybrana firma będzie miała 10 miesięcy od podpisania umowy, jeśli zapadnie decyzja o realizacji zadania z opcją, wówczas termin wyniesie 12 miesięcy.

Przypomnijmy, iż tężnia z prawdziwego zdarzenia powstanie naprzeciwko Parku Sensorycznego przy ul. Tarnopolskiej. Jej powierzchnia ma liczyć 186,5 metra kwadratowych (31 metrów długości, ponad 4 metry szerokości i 8 metrów wysokości), niemniej wraz z otaczającą pergolą ze strefami inhalacyjnymi konstrukcja zajmie łączny obszar ponad 532 m kw.

Warto pamiętać, iż obiekt będzie działał sezonowo – przez pięć miesięcy w roku. Koszty eksploatacji oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Warto tu odnotować, iż mikroklimat, który  powstaje wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej oraz ogólnego wyczerpania organizmu.

 

Najnowsze artykuły