Przetarg na kolejną inwestycję drogową na ulicy Krapkowickiej zakończony

Dwie firmy wzięły udział w przetargu na poszerzenie ulicy Krapkowickiej. Obie przedstawione oferty zmieściły się w założonym budżecie.

Korzystniejszą ofertę pod względem finansowym złożyła firma „Usługi Transportowe Melioracyjne Roboty Ziemne Marianna Wójcik”. To kwota prawie 443 tysięcy złotych, czyli o 94 tysiące złotych mniej niż zakładany w budżet.  Teraz przedstawione oferty zostaną zweryfikowane i ocenione, a wykonawcę poznamy do 30 dni.

Inwestycja dotyczy przygotowania dokumentacji, a następnie wykonania prac związanych z poszerzeniem ulicy Krapkowickiej. To odcinek około 250 metrów od ulicy Bolkowskiej do nowopowstałej drogi przy wybudowanym markecie Aldi.

Po wykonaniu prac droga na tym odcinku będzie miała 6,5 metra szerokości, czyli metr więcej niż obecnie. Ta inwestycja wynika w pewnym sensie z tego co obecnie dzieje się już w tej lokalizacji. Mowa o budowie parkingu na Bolko oraz przebudowie ulicy Krapkowickiej, podczas której zostanie między innymi pogłębiony przejazd pod wiaduktem. To z kolei da możliwość skomunikowania tej części Wyspy Bolko przez autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Jednak, żeby było to możliwe, to konieczne jest poszerzenie ulicy Krapkowickiej.