Dreman rozgromił Górnika Polkowice

Kapitalny futsalowy spektakl zaprezentowali swoim kibicom przedstawiciele Dremana rywalizujący w elicie. Tym razem w Komprachcicach, gdzie rozbili Górnika Polkowice 9-3!

Zacznijmy przy tym od tego, że kto spóźnił się na mecz miał czego żałować. Po niespełna pięciu minutach bowiem obie drużyny miały na koncie już po dwa trafienia.

Najpierw skutecznością wykazali się podopieczni Jarosława Patałucha. Zaczęło się od sfinalizowania ładnej akcji przez Wadyma Iwanowa, a niebawem rzut karny wykorzystał Vinicius Teixeira. Goście jednak nie zamierzali odpuszczać. I niemalże momentalnie kontaktowego gola zdobył Karol Ciupka, a kilka chwil później do remisu doprowadził uderzeniem z większej odległości Kamil Olszewski.

Na szczęście nasi futsaliści nie tylko nie dali się rozpędzić rywalom, ale i sami ruszyli do ataku. Efekty przyszły po 180 sekundach gdy znowu mieli na swoim koncie dwie bramki więcej. Najpierw do siatki głową piłkę posłał Tomasz Lutecki, a zaraz po wznowieniu drogę do celu znalazł Andre Luiz. Następnie już gracze Dremana uspokoili tempo wydarzeń i do przerwy kontrolowali ich przebieg. Aczkolwiek wcale nie zamierzali odpuszczać, czego efektem było podwyższenie jeszcze przed przerwą wyniku na 5-2 gdy drugiego gola na swoje konto zapisał potężną bombą Vini.

Po zmianie stron mieliśmy częściową powtórkę z rozrywki, albowiem miejscowi znowu szybko zdobyli dwie bramki, ale rywalowi już na to nie pozwolili. I znowu kanonadę rozpoczął Iwanow, a tym razem w jego ślady szybko poszedł Arkadiusz Szypczyński.

Co prawda przyjezdni jeszcze próbowali skorygować rezultat, co udało się im choćby dzięki drugiemu trafieniu Ciupki na 7-3… ale to chyba jednak tylko rozsierdziło graczy Dremana, albowiem ci szybko im odpowiedzieli i to dwukrotnie. Najpierw za sprawą Kacpra Opatowskiego, a po chwili Szczypczyńskiego. Później już oba zespoły przesadnie się nie forsowały i rezultat nie uległ zmianie.

Warto odnotować, iż Dreman zagrał w składzie: Lach – Lutecki, Andre Luiz, Grzywa, Elsner oraz Iwanov, Fil, Chuva, Fernandes, Vini, Szypczyński, Opatowski.