Wielkie zwycięstwo Dremana w derbach Opolszczyzny!

Dreman Futsal Opole Komprachcie pokonał w lokalnych derbach Gredar Futsal Brzeg 3-2. Warto podkreślić, że podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego wszystkie swoje bramki zdobyli w ostatnich minutach meczu!

Piotr Jankowski

Zdecydowanie lepiej w spotkanie w Brzegu weszli gospodarze, którzy pierwszych 20 minutach mogli pochwalić się przede wszystkim większą skutecznością i spokojem w rozegraniu piłki. Bramki dla Gredara kolejno w 5. i 7. minucie zdobył Dawid Witek, a zespół ze stolicy województwa nie potrafił znaleźć na to odpowiedzi. Po pierwszych minutach Dreman przegrywał 0-2.

Mogłoby się wydawać, że po zmianie stron gospodarze będą dłużej rozgrywać piłkę, próbując tym samym pozostać na prowadzeniu. Gredar szukał jednak trzeciego trafienia. Do bramki piłkę kierowali jednak już tylko podopieczni trenera Dariusza Lubczyńskiego, którzy w ostatnich sześciu minutach zdobyli trzy gole. Dzięki temu odnieśli niezwykle cenne derbowe zwycięstwo 3-2.

Gredar Futsal Brzeg 2-3 (2-0) Dreman Futsal
Bramki: Witek 5’, 7’ – Grzywa 34’, Grigorescu 37’, Fil 39’.
Brzeg: Budych, Konieczny – Jose Pepo, Kucharski, Matejko, Witek, Grochowski, Andrade, Gancarczyk, Rojek, Nocoń, Boczarski.
Dreman: Burduja, Lach – Krawców, Grigorescu, Karnatowski, Sapa, Grzywa, Fil, Chuva, Kilian, Małek, Dykus, Fabijaniak.