Za tydzień wielkie otwarcie Akwarium z opolskim ZOO

1 marca dla zwiedzających otworzy się nowa atrakcja turystyczna. W pawilonie “Wodny Świat” zobaczymy ryby z całego świata, a także rodzime gatunki zamieszkujące rzekę Odrę. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 11:00.

Na nowoczesny budynek akwarium składa się siedem dużych zbiorników o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów. W pięciu zbiornikach z wodą słoną zobaczymy ryby zamieszkujące rafę koralową, a także mureny, rekiny, płaszczki oraz ryby ławicowe. W dwóch zbiornikach z wodą słodką pojawiły się ryby z Amazonii oraz rzeki Kongo. Powstał także zbiornik zewnętrzny, a w nim szczupaki, sandacze, okonie, jesiotry, brzany, jazie, karasie, karpie, liny i inne krajowe gatunki ryb.

Od 1 marca opolskie ZOO wydłuża godziny zwiedzania i zaprasza odwiedzających od godz. 9:00 do 16:00. Ogród można zwiedzać jeszcze 1 godzinę po zamknięciu (będąc na jego terenie). Warto skorzystać z ułatwień i zakupić bilety na stronie internetowej ZOO Opole lub w biletomatach przed wejściem głównym, aby nie stać w kolejkach.

Akwarium powstało dzięki projektowi “Wodny świat czesko-polskiego pogranicza” w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.

Najnowsze artykuły