Cenny i wygrany sparing koszykarzy

Pewną wygraną 100:86 zakończył się sparingowy mecz pierwszoligowych koszykarzy AZS Weegree Politechniki Opolskiej z czeskim ekstraklasowym zespołem BK NH Ostrava. Mimo, że Czesi przystąpili do pojedynku bez kilku kluczowych zawodników to wygrana opolan jest niezwykle cenna i odniesiona w dobrym stylu. Podopieczni trenera Roberta Skibniewskiego imponowali na linii rzutów wolnych wykorzystując 27 z 34 rzutów co dało im prawie 80-cio procentową skuteczność. Ponadto znakomicie spisywali się w walce podkoszowej i rzutach za trzy punkty, których trafili aż 13 na 28 prób.

Po wyrównanym początku skuteczni akademicy odskoczyli na 11 punktów i pierwszą kwartę wygrali 33:22. Do przerwy prowadzenie opolan powiększyło się o jeszcze jeden punkt. Było 58:46. Faworyzowani Czesi wyszli mocno zmobilizowali na drugą część spotkania i zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie było już tylko 66:61. Na szczęście błędy gości i dobra gra w obronie kończona szybkimi kontrami ponownie dały wysokie prowadzenie 96:77 i ostateczną wygraną 100:86.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyli: Adam Kaczmarzyk 23, Hubert Pabian 18 i Marcin Kowalczyk 15.