“Pierwsze koty za płoty” koszykarzy Weegree AZS Politechnika Opolska

Niezbyt udanie rozpoczęli nowy sezon na zapleczu elity przedstawiciele Weegree AZS Politechnika Opolska. Nasi koszykarze przegrali bowiem w Starogardzie Gdańskim 61:79.

O wygranej miejscowych zadecydowała w znacznej mierze pierwsza kwarta wygrana przewagą 10 punktów. W drugiej odsłonie rywale wciąż kontrolowali przewagę, tym bardziej, że opolanie dość słabo spisywali się w ofensywie. Dość napisać, że w pierwszej połowie zdobyli tylko 25 „oczek”. Rywale rzucili natomiast o 12 więcej. Po zmianie stron team znad Bałtyku wciąż nadawał ton grze i również wtedy zwyciężył obie kwarty.

SKS Starogard Gdański – Weegree AZS Politechnika Opolska 79:61 (23:13, 14:12, 23:19, 19:17)
AZS PO: Kroczak 13, Skiba 10, Kobel 9, Kowalczyk 9, Ratajczak 8, Pabian 4, Białachowski, Kapuściński, Salkiewicz.