Bardzo dobre wyniki naszej lekkoatletycznej młodzieży

Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele AZS-u Politechnika Opolska podczas mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce. W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął piąte miejsce, a w punktowej trzecie.

Indywidualnie w Radomiu najlepiej spisali Filip Rak i Katarzyna Kokot (na zdjęciu w środku), gdyż oboje zdobyli w swoich specjalnościach po złotym medalu. Biegacz średniodystansowy był bezkonkurencyjny na dystansie 1500m z czasem 3:52.86s, natomiast jego koleżanka z zespołu triumfowała w skoku wzwyż uzyskując wynik 1.74m.

Do tego Rak mógł dołożyć także medal na 800m, ale ostatecznie finiszował na czwartej lokacie. Zresztą to nie były jedyny przypadki u opolan, gdy byli tak blisko podium. Jakub Buchwald choćby otarł się o nie dwukrotnie. W rzucie dyskiem był czwarty z wynikiem 51.62m, a w pchnięciu kulą piąty (17.26m).

Czwarte miejsce w biegu na 110m przez płotki zajął Maciej Babula (czas 14.55s), a piąta na 400m pł była Julia Klama (62.87s). Szóstą lokatę w rzucie dyskiem wywalczył Mateusz Sopa (48.28m, rekord życiowy), a na tej samej pozycji finiszowała sztafeta kobiet 4x400m w składzie Aleksandra Jaszczak, Julia Klama, Ada Gałka, Olivia Greiner (4.00,25s).