Cztery medale opolskich lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Polski!

Rewelacyjnie spisali się lekkoatleci AZS-u Politechniki Opolskiej podczas Halowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend. Przedstawiciele naszego klubu zdobyli bowiem w Toruniu aż cztery medale z czego trzy w seniorskiej rywalizacji!

Srebro w siedmioboju wywalczył Jacek Chochorowski z wynikiem 5330 punktów, a brąz Katarzyna Kokot w skoku wzwyż (1.74 m, wynik 4 cm gorszy od triumfatorski) oraz Naama Berenstein w skoku o tyczce (4.10 m czyli taki sam rezultat jak mistrzyni i wicemistrzyni).

Rozkładając na czynniki pierwsze start Chochorowskiego to najpierw w biegu na 60m zajął piąte miejsce z czasem 7.27s co dało mu 789 punktów. Następnie w skoku w dal był drugi z wynikiem 7.10m (838 punktów). W pchnięciu kulą uzyskał wynik 14.81m (778 punktów) co dało mu trzeci rezultat. Ostatnią konkurencja pierwszego dnia zmagań był skok wzwyż, gdzie po raz kolejny był trzeci, z rezultatem 1.90m (714 punktów).

Następnego dnia mistrzostw w biegu na 60m przez płotki zajął drugie miejsce z czasem 8.45s (872 punkty). W kolejnej konkurencji, skoku o tyczce był trzeci z wynikiem 4 m (617 punktów). Ostatnim akcentem jego rywalizacji był bieg na dystansie 1000m wieloboistów, gdzie wbiegł na metę jako drugi, z czasem 2:54.24s (722 punkty) i w ostatecznym rozrachunku wywalczył srebrny medal z sumą 5330 punktów.

Natomiast Jakub Bujak w biegu na 60m przez płotki (7.93 sek) zajął piąta lokatę, co jednocześnie w rywalizacji do lat U23 dało mu drugą lokatę i srebro.

Na starcie biegu eliminacyjnego 400m w serii drugiej stanął debiutant na takiej imprezie Dawid Buck, który co prawda dotarł na metę jako trzeci z czasem 48.66s, jednak popełnił błąd, następując na wewnętrzną linię toru, za co został zdyskwalifikowany.

Tak czy inaczej to wszystko sprawiło, iż opolanie w klasyfikacji generalnej z trzema medalami na koncie w rywalizacji seniorskiej (0-1-2) zajęli 27 miejsce.