Opole gospodarzem mistrzostw kraju w chodzie. Wystartuje Dawid Tomala

Już w sobotę 14 maja na wszystkich fanów sportu w Opolu czeka nie lada atrakcja. Tego dnia bowiem odbędą się u nas mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 35 km. Do rywalizacji przystąpi także mistrz olimpijski Dawid Tomala z AZS-u Politechniki Opolskiej.

Poza nim w zmaganiach wezmą udział czołowi zawodnicy i zawodniczki z naszego kraju, którzy powalczą o uzyskanie minimów na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. To tym bardziej istotne, że po raz pierwszy krajowy czempionat odbędzie się na dystansie 35 km, który już stałe zagości w lekkoatletycznym kalendarzu, zamiast 50 km. Tym bardziej, że znajdzie się także w programie najbliższych (Paryż 2024) letnich igrzysk olimpijskich.

Tymczasem w Opolu rywalizacja w całości odbywać się będzie na wyspie Bolko. To tam na prostej ścieżce asfaltowej wszyscy uczestnicy będą musieli 23 razy pokonać liczącą 1.5 km pętle. Start i metę zlokalizowano na wysokości klubokawiarni LABA, nawrót z kolei przewidziano na tzw. rondzie rolkarzy.

Początek przewidziano na godz. 8.30, najlepsi powinni finiszować około godz. 11, z kolei dekorację zaplanowano mniej więcej w samo południe. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji jak choćby miasteczko lekkoatletyczne.

Wyniki z zawodów można będzie śledzić na żywo na stronie: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5248
Planowana jest również transmisji video online na kanale YouTube AZS-u Politechniki Opolskiej https://www.youtube.com/user/AZStvPolska oraz na fanpage https://www.facebook.com/azs.politechnikaopolska

Warto jednak zawitać na Wyspę Bolko choćby z tego względu, że nie będzie lepszej okazji, by zobaczyć z bliska na czym polega chód sportowy. Wszak sam mistrz olimpijski Dawid Tomala nie kryje, że „oglądając telewizję wydaje się to bardzo proste, w rzeczywistości to spore tempo”.

Fot. Materiały Politechniki Opolskiej