Odra Opole z licencją na grę w piłkarskiej ekstraklasie!

Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w 1 lidze o przyznanie prawa grę w rozgrywkach elity w przyszłym sezonie. Co najważniejsze, z punktu widzenia Opola, zgłoszenie Odry zostało rozpatrzone pozywytnie…

Jest jednak spore „ale”. W przypadku awansu na najwyższy szczebel niebiesko-czerwoni swoje mecze w roli gospodarzy będą musieli grać w Lubinie na stadionie miejscowego Zagłębia czyli klubu zaprzyjaźnionego z naszym. Tym bardziej w środowisku kibiców.

Zacznijmy od tego, że ze względu na obecną pozycję podopiecznych Piotra Plewni (piąte miejsce w stawce, dające prawo gry w barażach o awans) przedstawiciele Odry zostali zaproszeni przez Polski Związek Piłki Nożnej do podjęcia starań o licencję. Po analizie zebranych dokumentów stosowna komisja przyznała ją, ale pod nadzorem finansowym i infrastrukturalnym z zastrzeżeniem występów na stadionie zastępczym.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Sandecji Nowy Sącz i Chrobrego Głogów, które na takowe obiekty wybrały odpowiednio: stadiony Zagłębia Sosnowiec i Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, gdzie swoje mecze w elicie gra teraz Warta Poznań.

Co ciekawe to nie jedyne zastrzeżenia wobec klubów drugiego szczebla jakie ma komisja. Jej członkowie postanowili bowiem przyznać licencję pod nadzorem finansowym GKS-owi Tychy, Koronie Kielce, Miedzi Legnica oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała, z kolei pod nadzorem finansowym i infrastrukturalnym otrzymały je Arka Gdynia i Widzew Łódź. Natomiast z odmową spotkał się akces ŁKS-u Łódź.