Dobre granie męskie. Siatkarki bez pucharu czyli po sportowym weekendzie.

W sobotę trzymaliśmy kciuki za nasze siatkarki UNI Opole, które po raz pierwszy w historii wystąpiły w turnieju finałowym Pucharu Polski. Niestety jak się okazało w półfinale trafiły na późniejszego zdobywcę trofeum drużynę Bostik Bielsko Biała i uległy gładko 0:3  w setach 14:25, 19:25 i 12:25. Bielszczanki w finale pokonały ŁKS Łódź 3:2.

Z kolei w niedzielę dużo powodów do radości dały nam męskie zespoły ligowe. Odra Opole postawiła się wiceliderowi Fortuna 1 ligi Arce Gdynia i na jej terenie zremisowała 2:2 dwukrotnie prowadząc w tym meczu po golach Jiříego Pirocha w 8. minucie i Rafała Niziołka po strzale z rzutu karnego w 74 minucie. Gospodarze wyrównali dopiero w 82. minucie gry. Po 24. kolejkach spotkań Odra jest na 9-tym miejscu w tabeli.

W ekstraklasie futsalu cenne zwycięstwo w Pniewach nad “Czerwonymi smokami” odniosły “Tygrysy” Dremana Opole Komprachcice zwyciężając 3:2 po golach Brayana Tolozy, Marka Bugańskiego i Felipa O’Mago 34. Nasza drużyna prowadziła w tym meczu 1:0, ale po przerwie musiała odrabiać straty bowiem to po pierwszych 20-tu minutach prowadzili gospodarze 2:1. Dreman po 26. meczach jest szósty w tabeli i ma na swoim koncie 48 punktów.

Coraz bliżej zakwalifikowania się do fazy play off po rundzie zasadniczej są pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Tym razem zespół Robarta Skibniewskiego pewnie pokonał w Pelplinie Deckę 88:67 odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu. Jedna wygrana w trzech ostatnich meczach przypieczętuje dalszą grę opolan o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Najwięcej punktów dla naszej drużyny w meczu w Pelplinie zdobyli: Kareem Reid 21 i Dominik Rutkowski 20.