Drugi zespół Odry Opole przegrał w Ozimku

Piłkarze Odry II Opole ulegli w Ozimku 0-2. Podopieczni Adama Berbelickiego mimo kolejnego meczu bez punktów, pokazali się z bardzo dobrej strony.

Piotr Jankowski

Zarówno Małapanew, jak i Odra bardzo ofensywnie weszły w mecz, a do bramki jako pierwsi trafili gospodarze. Piłkarze z Ozimka objęli prowadzenie za sprawą Sebastiana Kamińskiego, który wykorzystał stratę w polu karnym TEGO I TEGO ZAWODNIKA. Do bramki opolskiej drużyny po kontuzji powrócił Błażej Sapielak, który do przerwy popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, dzięki czemu po pierwszej połowie niebiesko-czerwoni przegrywali tylko 0-1.

Po zmianie stron młodzi opolanie stworzyli kilka niebezpiecznych akcji, którymi zagrozili Małejpanwi. W 54. minucie niebezpieczny strzał oddał Jakub Czajkowski, a bramkarz zespołu z Ozimka interweniował z dużymi problemami. Dokładnie 12 minut później piłkę po raz drugi z własnej bramki musiał wyciągać Błażej Sapielak, którego pokonał jeden z głównych kandydatów do tytułu króla strzelców – Kacper Kamiński. W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola i żaden z zespołów nie był już w stanie zdobyć bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla gospodarzy.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Adama Berbelickiego rozegrają już w najbliższą sobotę 3 października. Na własnym boisku podejmą LZS Starowice Dolne.

Małapanew Ozimek 2-0 (1-0) Odra II Opole
Bramki:
 Kuchta 11’, Kamiński 68’.
Małapanew: Lech – Świerc (74. Gos), Kwiatkowski, Suchecki – Komor (60. Wróblewski), RiemannZK, Grześkiewicz, Kuchta (90. Molendowski) – Bienias, Sowiński, KamińskiZK.
Odra: Sapielak – Kaczka, Lisowski (Stępień 89’), Konowalczyk, Głuszkiewicz – Czajkowski, Surzyn, Wróbel, Klimek – Sparwasser (74. Krysiak), Sluga.

Na zdjęciu młodzi piłkarze Odry Opole po meczu przy Oleskiej. Fot. Andrzej Klimek