Gwardia przygotowania do sezonu rozpoczęła meczem piłkarskim!

Pod wodzą nowego trenera, w pełnym składzie Superligowa KPR Gwardia Opole rozpoczęła przygotowania do sezonu meczem z… IV ligową futbolową Protec Victorią Chróścice. To niezwykłe spotkanie było jednym z akcentów święta tej miejscowości i zakończyło się remisem 4:4. W rzutach karnych minimalnie lepsi okazali się gwardziści.

-To świetny pomysł z którego z przyjemnością skorzystaliśmy i dziękujemy piłkarzom Victorii za znakomitą zabawę, która była jednym z elementów integracyjnych mojego teamu – przyznawał przy okazji robienia dziesiątek zdjęć z fanami nowy szkoleniowiec Gwardii Bartosz Jurecki.

Na trybunach stadionu w Chróścicach zasiedli zarówno fani miejscowych jak i spora grupa kibiców z Opola bawiąc się doskonale przez całe spotkanie. – To oczywiście dla nas spore wydarzenie i cieszymy się, że była to tak znakomita promocja obu dyscyplin sportu – zaznaczał prezes Victorii Roman Kupczyk.

Samo spotkanie okazało się bardzo ciekawym widowiskiem. Do przerwy prowadzili gospodarze 1:0 choć Gwardia miała dwie doskonałe sytuacje do otworzenia wyniku meczu. Znakomicie w bramce opolan spisywał się… Mateusz Jankowski, które do w pierwszej części pokonał tylko Szymon Polok. W zespole Gwardii z kolei dobrych sytuacji nie wykorzystali Mateusz Wojdan i Michał Milewski.

W drugiej połowie do żwawych ataków rzucili się szczypiorniści. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Znakomitym strzałem sprzed pola karnego popisał się Daniel Jendryca i tak zwana “angielka” czyli strzał od słupka znalazł miejsce w siatce. Pięć minut później futboliści Dariusza Kaniuki rozegrali znakomitą akcję. Na środku boiska “siatkę” rywalowi założył Damian Polok i pomknął pod pole karne podając do Dastina Poloka, który pięknym strzałem w “okienko” pokonał Jankowskiego.

Od tego momentu obie drużyny postawiły na atak. Wystarczyły dwie minuty by Gwardia znów wyrównała. Jeden z najlepszych technicznie na boisku zawodników na co dzień fizjoterapeuta Gwardii Bartosz Smarzych odebrał piłkę rywalowi i pokonał broniącego bramki Victorii w drugiej połowie meczu Macieja Poziomka (w pierwszej bronił Patryk Walkowicz).

W ostatnich 12-tu minutach sypnęło aż czterema golami. Najpierw dwa razy strzelali gospodarze: Daniel Olszacki i Adele Saliu na co odpowiedzieli na 4:3 strzałem z rzutu karnego Michał Ścisłowicz a w samej końcówce meczu Marek Hryniewicz, który wcześniej nie potrafił wykorzystać kilku dogodnych sytuacji zachował “zimną krew” i doprowadził do remisu.

W rzutach karnych znakomicie spisał się “Jankes” a Victoria okazała się niezwykle gościnna za co otrzymała ogromne brawa od piłkarzy ręcznych jak i kibiców, których oba zespoły godnie pożegnały “przybijając piątki”.

W tym niezwykle przyjacielskim meczu zespoły wystąpiły w następujących składach:

KPR Gwardia Opole: Roman Schauder, Jakub Ałaj, Piotr Jędraszczyk, Fabian Sosna, Mateusz Wojdan, Antoni Łangowski, Piotr Zawadzki, Szymon Koc, Marek Hryniewicz, Mateusz Lellek, Adam Malcher, Mateusz Jankowski, Andrzej Widomski, Paweł Stempin, Wiktor Kawka, Michał Milewski, Michał Ścisłowicz, Marek Monczka, Janusz Wandzel, Roman Chychykalo, Tomasz Graca, Daniel Jendryca, Bartosz Smarzych, Bogumił Baran, Kacper Abrachamek, Marek Dominiak. Trener Bartosz Jurecki.

Protec Victoria Chróścice: Patryk Walkowicz, Kornel Skorzybut, Kamil Tramsz, Daniel Olszacki, Szymon Polok, Dastin Polok, Krzysztof Turek, Damian Polok, Amadeusz Marek, Marek Waindok, Jacek Zdera, Roman Kupczyk, Nikola Śmieszkoł, Adele Salju, Łukasz Rychlik, Aleksander Duda, Lukas Janus, Julia Duda, Sebastian Duda, Rafał Atroszko, Maciej Poziomek. Trener Dariusz Kaniuka.