Nasze zespoły z CLJ zakończyły jesień

Dobiegły końca jesienne zmagania trzech naszych zespołów młodzieżowych rywalizujących w ogólnopolskiej rywalizacji CLJ. Na plus finisz – i nie tylko – mogą je zapisać sobie tylko jednak juniorzy młodsi Odry.

Podopieczni Pawła Jędrzejewskiego i Mateusza Bachema mają bowiem potrójne powody do świętowania. Nie dość bowiem, że na finiszu wygrali dwa mecze w cztery dni to jeszcze po pierwszym z nich zapewnili sobie utrzymanie. Do tego triumf w drugim sprawił, że zakończyli tę część sezonu na piątym miejsce w grupie III.

Opolanie najpierw w sobotę ograli na wyjeździe Ruch Chorzów 2-0, a do zwycięstwa poprowadzili ich Kacper Buniak i Max Janowicz, którzy zanotowali po jednym trafieniu. Natomiast w środę przed południem rozprawili się z GKS-em Tychy 3-1. Co ciekawe wszystkie ciosy zdobyli przed upływem kwadransa gry, kiedy to piłkę do siatki posyłali kolejno Krzysztof Duliniec, Szymon Szkliński i Paweł Mróz.

Również dzięki tym wygranym niebiesko-czerwoni zakończyli jesień z 18 punktami na koncie przy bilansie goli 21-28.

Nie popisali się natomiast ich młodsi koledzy, którzy przegrali u siebie z GKS-em Katowice 0-5 i spadli na ósme miejsce w strefie III trampkarzy. W 14 meczach uzbierali tylko pięć „oczek” przy stosunku bramek 9-41.

Przypomnijmy, iż piłkarki Unii U17 zakończyły jesień na dziewiątej lokacie w grupie południowej.