Piłkarze Odry Opole sezon 2022/23 zaczęli od porażki

Nieudanie nowy sezon zainaugurowali piłkarze Odry Opole. W Niecieczy ulegli spadkowiczowi z elity 1-2.

Początek spotkania był dość wyrównany, a obie drużyny próbowały zaatakować bramkę rywala, jednak ani jeden ani drugi golkiper przez pierwszy kwadrans nie musiał czuć się poważnie zagrożony. Gdy jednak tylko minął ten okres to piłkę z siatki wyjmować musiał Błażej Sapielak. Chwilę wcześniej sam na sam z nim znalazł się Adam Radwański i nie zmarnował tej okazji.

Po zdobyciu gola miejscowi nie zamierzali się cofać i starali się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki. Najczęściej próbowali atakować skrzydłami, aczkolwiek niewiele z tego wynikało. Niemniej ich optyczna przewaga była faktem.

Tym bardziej więc mało kto spodziewał się wyrównania i to jeszcze w inauguracyjnej odsłonie. Doszło do tego pięć minut przed jej końcem, po rzucie karnym, który wykorzystał Tomas Miknic. Co ciekawe początkowo sędzia Wojciech Myć nie przyznał opolanom „jedenastki”, ale zdecydował się na to po obejrzeniu powtórek.

Po zmianie stron drużyny nie grały już tak otwarcie jak miało to miejsce w początkowej fazie tego boju. Co prawda nikt nie chciał się zadowalać remisem, jednak znowu nie miało to przełożenia na jakieś klarowne sytuację. Aż wreszcie – 10 minut przed końcem regulaminowego czasu – gospodarze dopięli swego. Wówczas to naszego bramkarza pokonał inny młodzieżowiec w ekipie rywala, do tego rezerwowy. Mianowice Marcel Błachewicz, który wszedł na boisko niespełna kwadrans wcześniej.

Tak czy inaczej podopieczni Piotra Plewni nie mieli już nic do stracenia i próbowali śmielej zaatakować, jednak defensywa spadkowicza działała bez zarzutu i mocno ograniczała poczynania ofensywne gości. Tym samym wynik już nie uległ zmianie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole 2-1
Bramki: 1-0 Radwański 16, 1-1 Mikinic 40 (karny), 2-1 Błachewicz 80.
Odra: Sapielak – Szrek, Kostrzycki, Kamiński, Kędziora (55. Tkocz), Klimek (79. Petrak) – Mikinic (72. Marzec), Paprzycki (72. Urbańczyk), Niziołek, Nowak – Czapliński.