Swornica gościnna dla Polonii

W trzeciej rundzie IV ligi Swornica na swoim boisku podejmowała drużynę z Głubczyc. Jak się okazało w końcówce spotkania, gospodarze byli bardzo gościnni dla piłkarzy Polonii i przegrali ten mecz na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Andrzej Klimek

Mecz rozpoczął się bardzo ciekawie i emocjonująco. Już w pierwszej minucie, gospodarze mieli wyśmienitą szansę aby otworzyć wynik spotkania, jednak mocny strzał Oliwiera Studennego został pięknie wybroniony. Minutę później w zamieszaniu pod bramką gospodarzy, piłka odbiła się od nogi Łukasza Bawoła, ta przelobowała bramkarza Swornicy i było 1:0 dla gości.

Przyjezdni nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ już w 5 minucie Oliwier Studenny strzałem z główki doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie chciały za bardzo ryzykować, żeby pokusić się o kolejnego gola. Co prawda jedni i drudzy mieli swoje sytuacje, ale nie byli w stanie ich wykorzystać a wynik nie zmienił się.

Druga połowa była ze wskazaniem na drużynę z Głubczyc. Mieli przewagę, częściej byli przy piłce i stwarzali większe zagrożenie. Swornica miała swoje sytuacje ale podobnie jak w pierwszej połowie nie potrafiła ich wykorzystać. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 87 minucie ponownie bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Bawół i goście po niespełna trzech kolejnych minutach mogli świętować zwycięstwo.

Mecz, niestety nie należał do najładniejszych i czystych. Było sporo fauli i twardej gry. Pomimo zaangażowania i woli walki gospodarzom niewiele zabrakło aby cieszyć się z jednego punktu, jednak to piłkarze z Głubczyc zachowali czujność do ostatnich minut i to oni wywalczyli komplet punktów.

Kolejny mecz Swornica rozegra na wyjeździe z SKS Piastem w Strzelcach Opolskich, zaś u siebie zagrają 15.08. z LZS Agroplonem Głuszyną.

Swornica Czanowąsy – KS Polonia Głubczyce 1:2
Bramki:
Bawół 2′, 87′ – Studenny 5′.
Żółte kartki: De Souza, Studenny, Lisoń, Luzi Junior (Swornica Czarnowąsy) – Śnieżek, Jamuła, Broniewicz (Polonia Głubczyce)
Swornica Czarnowąsy: Walotek – Lisoń, Cieśliński, Markiewicz (Gnoiński 46 min.), De Souza, Szymków (Białek 65 min.), Misiak (Szopa 39 min.), Luiz Canabarro, Studenny, Jeleniewski, Ptak.
KS Polonia Głubczyce: Pawlicki – Bawół (Kindrat 90+3), Czarnecki (Wójcicki 78 min.) Toporowski (Skraba 74 min.), Jamuła, Śnieżek, Wachniewski (Curyło 46 min.) Posacki, Grek, Forma, Broniewicz.
Sędziował: Zator Bartłomiej

Na zdjęciu: Oliwier Studenny z zawodnikami Polonii Głubczyce. Fot. Andrzej Klimek