Sytuacja piłkarek Unii na półmetku sezonu jest bardzo trudna

Występujące w II lidze nasze zawodniczki w ostatnim meczu I rundy rozgrywek przegrały na wyjeździe z Ziemią Lubińską Czerniec 0-2.

Marcin Sagan

To była piąta porażka z rzędu opolskiego zespołu. Niestety utrzymanie w II lidze czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym w kraju będzie rzeczą niesłychanie trudną. W związku z reorganizacją rozgrywek I i II ligi, większość ekip z II ligi spadnie o klasę niżej. Żeby zachować szanse na utrzymanie trzeba zająć przynajmniej 3. miejsce w końcowej tabeli. Na półmetku rozgrywek Unia jest ósma i traci do trzeciej Skry Częstochowa aż dziewięć punktów. Odrobienie takiej straty w 11 kolejek to będzie niesamowity wyczyn. Tym bardziej, że są jeszcze inne zespoły przed Unią z większą ilością punktów w połowie sezonu, które też maja ambicje pozostać w II lidze. Spadek o klasę niżej oznaczałby, że Unia rywalizowałaby z zespołami z województwa opolskiego. Rozgrywki w III lidze (czwarty poziom w kraju) toczą się bowiem na szczeblu województw.

Wracając do meczu z drużyną Ziemi Lubińskiej, to Unia zagrała osłabiona brakiem trzech ważnych zawodniczek. Nie wystąpiły bowiem: Klaudia Gogolok, Karolina Larska i Sandra Zylla. Obie bramki opolanki straciły w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony. W drugiej połowie dążyły do zdobycia choćby honorowej bramki. Nie udało im się to i musiały pogodzić się z kolejną porażką.

Rozgrywki w rundzie wiosennej ruszą w połowie marca 2020 roku.

Ziemia Lubińska Czerniec – Unia Opole 2-0 (2-0)
Bramki: 1-0 Gaweł – 33., 2-0 Parzyńska – 43.
Unia: Klimek – Górnik, Kubacka, Gatak, Sajdak – Baron, Sobotkiewicz, Dróżdż, Skowronek, Henkiel – Konieczko. Trener Tomasz Minkiewicz.

Na zdjęciu kapitan opolskiego zespołu Patrycja Sajdak. Fot. Andrzej Klimek.