Kolejne spotkanie z cyklu Opolskie Spotkania Podróżnicze. Tym razem z himalaistą Adamem Bieleckim

Opolskie Spotkania Podróżnicze to cykl spotkań z podróżnikami, zarówno znanymi jak i lokalnymi, które inspirują do podróżniczych poszukiwań. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (13.05) z himalaistą Adamem Bieleckim pt. “Doświadczanie Annapurny, czyli himalaizm w wydaniu sportowym”.

– Cykl Opolskie Spotkania Podróżnicze to zupełnie nowa formuła, ale nawiązuje do wcześniejszych spotkań podróżniczych, które były wcześniej organizowane przez Fundację Montium, a przed zmianą nazwy przez Fundację Podróżników. Generalnie chciałbym zapraszać różnych ciekawych ludzi podróżujących po świecie – wyjaśnia Bartosz Małłek Prezes Fundacji Montium.

Spotkania odbywają się minimum raz w miesiącu w różnych punktach miasta. – Nie wykluczam częściej – w kwietniu widzieliśmy aż się trzy razy. Zapraszam osoby znane i zupełnie nieznane, a także opolskich podróżników, którzy chcieliby się podzielić swoimi przygodami. Na pewno przed wakacjami spotkamy się jeszcze w czerwcu, później wakacyjna przerwa i jesienią wracamy z nową edycją – dodaje Małłek.

Uczestnicy poniedziałkowego wydarzenia spotkają się z himalaistą Adamem Bieleckim, który wspina się od 20 lat.-  Postać bardzo znana w polskim świecie himalaizmu, Adam jest na pewno  w stanie przekazać nam wiele ciekawych opowieści o swojej niezwykłej pasji. Spotykamy się 13 maja  w auli Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16 o godz. 18.00 – podsumowuje Prezes Fundacji Montium.

Bielecki jest liderem kilkudziesięciu górskich wypraw, które miały miejsce na 5 kontynentach świata oraz zdobywcą wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat najmłodszego i samotnego wejścia w stylu alpejskim na Khan Tengri (7010 m.n.p.m.). Uczestniczył w zimowej wyprawie narodowej na K2, a także był bohaterem głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol.

 

Najnowsze artykuły