Udany weekend naszych ligowców (z małym wyjątkiem)

Sportowy weekend dla naszych ligowych zespołów zakończy się w poniedziałek. Grające na najwyższych szczeblach zespoły spisały sie bardzo dobrze wygrywając swoje spotkania. Porażki jedynie doznały siatkarki Uni Opole.

W Fortuna 1. lidze na właściwe tory wróciła Odra Opole, która przekonująco pokonała Polonię Warszawa 3:0 po bramkach Rafała Niziołka, Dina Suli i Jakuba Antczaka i pozostała na pozycji wicelidera tabeli z dorobkiem 30 punktów po 16-tu rozegranych kolejkach. Spotkania mogło ułożyć się inaczej, ale w 28 minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Artur Haluch i do przerwy widniał bezbramkowy remis. Festiwal bramkowy trzy minuty po przerwie rozpoczął Niziołek a zakończył w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Antczak.  KOlejne spotkanie niebiesko-czerwoni rozegrają 3 grudnia w Pruszkowie ze Zniczem.

Również po porażce podnieśli się natychmiast futsaliści Dremanu Opole-Komprachcice. Nasza drużyna rozbiła w Chorzowie Clearex 10:3! i pozostaje na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 25 -ciu punktów. “Tygrysy” pokazały charakter bowiem jeszcze w 14-tej minucie przegrywały z gospodarzami 1:2 by do przerwy zmienić losy meczu wychodząc na prowadzenie 4:2. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Waldemar Sobota.

W I lidze futsalu kobiet KS Komax Unia Opole pokonała na wyjeździe UK AZS UZ Zielona Góra 5:4.

W Taurol Lidze kobiet siatkarki Uni Opole musiały uznać wyższość lidera tabeli Chemika Police i przegrały we własnej hali 0:3 w setach 12:25, 11:25, 16:25. Opolanki po 8-miu rozegranych meczach mają 10 punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli.

W niedzielny wieczór pewne zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Podopieczni Roberta Skibniewskiego pokonali WKK Wroclaw 110:77 (35:13, 29:29, 35:22, 11:19). Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Adam Kaczmarzyk 17 oraz Michał Lis i Kareem Reid po 15. Akademiccy po 12-tu rozegranych meczach mają 19 pkt. i plasują się w środku tabeli.

Przedłużony weekend zakończą szczypiorniści Corotopu Gwardii Opole, którzy w 13. kolejce Orlen Superligi zmierzą się w poniedziałek w Gdańsku z Wybrzeżem.