25 sekund do punktu. Porażka Gwardii w Gdańsku

Niezwykle zacięty i dramatyczny pojedynek rozegrała w Gdańsku Corotop Gwardia Opole ulegając ostatecznie tamtejszemu Wybrzeżu 26:27. Od początku gra była niezwykle wyrównana. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Fabian Sosna, który również wyprowadził swój zespół na prowadzenie 4:3. Niestety nie wykorzystany rzut karny Piotra Jędraszczyka i trzy bramki z rzędu zespołu gospodarzy dały im prowadzenie 7:5 a następnie 9:6. Do skuteczniejszej gry zmobilizował swoich kolegów kapitan drużyny Mateusz Jankowski, który zdobył dwie bramki i doprowadził do remisu a na minute przed końcem pierwszej połowy Marek Monczka wyprowadził gwardzistów na prowadzenie 14:13. Niestety na 4 sekundy przed końcem pierwszych 30-tu minut gospodarze doprowadzili do remisu 14:14.

W 48. minucie ponownie był remis tym razem 18:18. Niestety od tego momentu opolanie tylko “gonili” wynik. Wybrzeże na 8 minut przed końcem osiągnęło 3 bramkową przewagę 24:21 a po rzucie Patryka Siekierki powiększyło przewagę. Było 26:22. Gwardia w ostatnich pięciu minutach rzuciła się do odrabiania strat i po bramkach Michała Ścisłowicza, Jędraszczyka i rzucie karnym Mateusza Wojdana wyrównali na 26:26. Niestety na 25 sekund przed końcem do naszej bramki trafił Patryk Siekierka. Na nieszczęście gwardziści nie potrafili wykorzystać ostatniej akcji i przegrali 26:27.

Po tym spotkaniu Gwardia znajduje na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 19. punktów a najbliższy mecz podopieczni Bartosza Jureckiego rozegrają w Kaliszu 2 grudnia z tamtejszym MKS-em.