Unia II Opole gromi na początek wiosny w lidze wojewódzkiej

Kapitalnie rundę wiosenną w 4 lidze kobiet rozpoczęły rezerwy Unii Opole. Nasze piłkarki nożne rozbiły nie tak słabą przecież Polonię Prószków 13-2! I to na wyjeździe.

Łupem bramkowym podzieliło się jednak „tylko” sześć zawodniczek. Aż cztery gole zdobyła bowiem Agata Brzozowska, trzy dodała Magdalena Truszczak, a po dwa Nikola Kokot i Marlena Jaszyk. Po jednym trafieniu zanotowały natomiast Oliwia Dzięgielewska i Magdalena Studnicka

Przyjezdne przede wszystkim kapitalnie weszły w mecz. Ledwo co kończył się kwadrans gry, a już było 5-0 dla nich. Z kolei w 35 minucie prowadziły one 8-1, a klasą dla siebie była Brzozowska, która tylko w tym czasie zdobyła wszystkie swoje bramki. Później już przyjezdne nieco zwolniły tempo i przez następne 42 minuty tylko raz pokonały defensywę gospodyń. W końcówce jednak znowu się rozstrzelały.

Po tej wygranej Unia II powróciła na fotel liderek sześciozespołowej ligi opolskiej. W 11 meczach ugrały 22 punkty przy bilansie goli 49-29.