Rezerwy Gwardii Opole w Wolsztynie niespodzianki nie sprawiły

Nie udało się rezerwom Gwardii Opole sprawić niespodzianki w starciu z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Nasi piłkarze ręczni przegrali bowiem na parkiecie wicelidera swojej grupy 2 ligi 23:29.

W spotkanie lepiej weszli gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie 2:0, ale potem rywale nie tylko odrobili straty, ale i przejęli inicjatywę na parkiecie. Duża w tym „zasługa” ofensywnego zastoju opolan, którzy przez 11 minut zdobyli tylko jednego gola i było 5:3 dla miejscowych. Potem ci przejęli inicjatywę i na niespełna 100 sekund przed przerwą mieli już cztery bramki więcej na koncie (11:7).

Podopieczni Marka Jagielskiego jednak nie poddawali się i potem długo jeszcze deptali rywalom po piętach. Wyrównana walka skończyła się jednak w połowie drugiej odsłony. Wówczas to szczypiorniści z Wolsztyna odskoczyli 18:16 na 22:17 i potem już w pełni kontrolowali ten pojedynek.

Wolsztyniak Wolsztyn – Gwardia II Opole 29:23 (12:10)
Gwardia II: Drojma, Lellek – Jendryca 10, Wandzel 6, Zawadzki 3, Bączek 1, Bidziński 1, Jeżewski 1, Rawecki 1, Janikowski, Kraczkowski.