Wysoka porażka Odry Opole na inaugurację sezonu

Odra Opole w pierwszym meczu w sezonie 2021/2022 rozbita przez Miedź Legnicę.

Od początku spotkania goście prowadzili grę i budowali kolejne akcje. Pomimo tego, że opolanie dość mocno zagęścili okolice pola karnego widać było, że strata bramki jest kwestią czasu. W 11 min. po indywidulanej akcji w polu karnym Krzysztof Drzazga najpierw ograł obrońców, a następnie pięknym strzałem pokonał Mateusza Kuchtę. Odra starała się po starcie bramki, ale niestety niewiele wychodziło, a pierwszą połowę zakończyła bez celnego strzału na bramkę gości.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Miedzi. Trzy minuty po wznowieniu gry pewnym strzałem w polu karnym popisał się Dominquez, podwyższając wynik spotkania. Goście poszli za ciosem i pięć minut później swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Drzazga i było już 3:0 dla Legnicy. Chwilę wcześniej szanse miał Mikinic będą sam na sam z bramkarzem gości, ale golkiper Miedzi popisał się świetną interwencją.

W 65 min Odra zmniejszyła straty po rzucie karnym na Cezarym Sauczku, który wykorzystał Krzysztof Janus. W 75 min sędzia odgwizdał kolejnego karnego dla opolan za zagranie ręka w polu karnym, ale tym razem Paweł Lenarcik obronił strzał Janusa z jedenastu metrów. Sześć minut później Kamil Zapolnik mocnym uderzeniem pokonał Mateusza Kuchtę i było już 4:1 dla Miedzi i takim wynikiem zakończyło się spotkanie Odry Opole na starcie sezonu.

OKS Odra Opole – Miedź Legnica 1:4 (0:1)
Bramki: Krzysztof Janus (66’-k.) – Krzysztof Drzazga (11’, 53’), Maxime Dominguez (48’), Kamil Zapolnik (81’)
Żółte kartki: Konrad Nowak (29’), Mateusz Spychała (69’), Maksymilian Tkocz (88’)
Sędziował: Piotr Urban
Odra Opole: Mateusz Kuchta –Rafał Niziołek (68’ Mateusz Marzec), Tomas Mikinic (53’ Cezary Sauczek), Maksymilian Tkocz,. Mateusz Maćkowiak, Mateusz Spychała, Szymon Drewniak, Mateusz Kamiński, Arkadiusz Piech (59’ Dawid Czapliński), Maciej Wróbel (53’ Miłosz Trojak), Konrad Nowak (53’ Krzysztof Janus)
Miedź Legnica: Paweł Lenarcik – Szymon Matuszek, Marcin Garuch, Maxime Dominguez, Krzysztof Drzazga (74’ Kamil Zapolnik), Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Mehdi Lehaire (74’ Damian Tront), Maciej Śliwa, Patryk Makuch (84’ Szymon Stróżyński)