Gwardia lepsza w sparingu od SPR Stali Mielec

Szczypiorniści Gwardii Opole w swoim pierwszym sparingu przed zbliżającym się sezonem wygrali z SPR Stalą Mielec 26:24.

Spotkanie było rozgrywane w Toyota Parku, w systemie czasowym 3×20 minut.

Opolski zespół od początku meczu prowadził i z każdą minutą powiększał przewagę. W drugiej części spotkania trener opolan zmienił skład, w którym zadebiutował Miłosz Bączek. Goście zaczęli w pewnym momencie odrabiać straty, ale dzięki dobrej grze Kowalskiego, Mauera i Kucharzyka pozwolili Gwardii ponownie odskoczyć, tym razem już na pięciopunktową przewagę. Dla Stali systematycznie trafiali Krupa i Nowak. Po pół godziny gry było 18:14, a na zakończenie tej części spotkania – 19:16 dla Gwardii.

W ostatniej tercji tego spotkania pojawił się wracający na boisko po długiej rekonwalescencji Scisłowicz, do bramki za Malchera wszedł Lellek, a obok nich wyszli Stefani, Zadura, Zarzycki, Klimków i Kawka. W tej odsłonie meczu mielczanie rzucili się do odrabiania strat, zmniejszając przewagę Gwardzistów do zaledwie jednego punktu, a ostatecznie doprowadzając do remisu. Następnie mielczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą Wojdaka i Adamczuka, ale Mauer i Jankowski zdołali na te bramki odpowiedzieć. Dzięki efektownej grze w końcówce Kucharzyka Gwardia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

KPR Gwardia Opole – SPR Stal Mielec 26:24

KPR Gwardia Opole: Malcher, Lellek – Scisłowicz, Sosna, Fabianowicz 1, Zarzycki 1, Klimków, Jankowski 4, Zadura 2, Kawka 2, Mauer 3, Milewski, Morawski 2, Stefani 5, Kucharzyk 2, Kowalski 2, Bączek 2.

Trener: Rafał Kuptel