Gwardia wygrywa na trudnym terenie! Świetna końcówka z Chrobrym

Od wielu sezonów Chrobry Głogów nie należy do najłatwiejszych rywali dla “Gangu Kuptela”. Nie inaczej było i tym razem, jednak kapitalna końcówka Gwardii i niezwykła skuteczność duetu Maciej Zarzycki – Patryk Mauer zapewniła opolskiej drużynie zwycięstwo 35-31.

Piotr Jankowski

Gwardziści bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie w Głogowie, a od pierwszych minut fenomenalnie spisywał się Maciej Zarzycki, na którego zatrzymanie nie mogli znaleźć lekarstwa gospodarze. W pewnym momencie opolanie prowadzili już czterema bramkami, jednak w ostatnich minutach pierwszej połowy Chrobry nadrobił straty. Po 30 minutach Gwardziści prowadzili 18-17.

Po zmianie stron spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak Chrobry po raz ostatni na prowadzeniu był na 12 minut przed końcem meczu. Wtedy wyższy bieg wrzucili szczypiorniści z Opola, którzy rzucili sześć bramek z rzędu, odjeżdżając rywalom. Fenomenalnie nadal spisywali się Mauer i Zarzycki, a sporo szczęścia miał też Wiktor Kawka, zdobywając bramki w dość niekonwencjonalny sposób. Na pochwałę zasłużył też Adam Malcher, który w wielu sytuacjach ratował Gwardię, która na trudnym terenie zwyciężyła 35-31.

Kibiców może martwić fakt że przy jednej z akcji obronnych kontuzji nadgarstka nabawił się Przemysław Zadura. Kolejne spotkanie Gwardia rozegra w piątek 18 września o 20:45. W Stegu Arenie podejmie Azoty Puławy.

Chrobry Głogów 31-35 (17-18) Gwardia Opole
Chrobry: Stachera, Derewiankin, Kapela – Babicz 6, Tilte 6, Krzysztofik 4, Grabowski 4, Marszałek 4, Jamioł 3, Sadowski 2, Przysiek 1, Orpik 1, Warmijak, Tylutki, Zdobylak, Bekisz.
Gwardia: Malcher, Balcerek – Mauer 11, Zarzycki 7, Milewski 4, Morawski 3, Zadura 3, Działakiewicz 3, Kawka 3, Kucharzyk 1, Sosna, Klimków, Fabianowicz, Kowalski
Kary: Trwa aktualizacja…

Na zdjęciu Patryk Mauer zdobywający bramkę w pierwszym meczu sezonu. Fot. Mariusz Matkowski