Rezerwy Gwardii Opole nie mają patentu na derby

Nie mają patentu na derby naszego regionu piłkarze ręczni rezerw Gwardii Opole. Po tym jak w 8 kolejce 2 ligi dolnośląskiej nie sprostali w Brzegu Orlikowi, tak teraz u siebie przegrali z OSiR-em Komprachcice.

Porażki te bolą tym bardziej, że w obu przypadkach podopieczni Marka Jagielskiego ulegli jednym golem różnicy. Tym razem w stosunku 29:30.

W dodatku opolanie świetnie zaczęli i po sześciu minutach mieli już cztery gole przewagi. Z biegiem czasu jednak przyjezdni sukcesywnie odrabiali straty, aż na blisko 100 sekund przed przerwą doprowadzili do remisu.

Po zmianie stron goście poszli za ciosem i to oni po pewnym czasie mieli cztery trafienia więcej na swoim koncie. W pewnym momencie jednak w bramce naszego zespołu świetnie zaczął spisywać się Xawier Drojma, co pozwoliło wierzyć w odwrócenie losów meczu.

I faktycznie 13 sekund przed końcem gospodarze mieli akcję na wagę trzech punktów, ale popełnili błąd, co wykorzystali rywale, przejęli piłkę i poszli z kontrą dająca im zwycięstwo.

Gwardia II Opole – OSIR Komprachcice 29:30 (14:14)
Gwardia II: Drojma, Lellek, Wisła – Scisłowicz 6, Bączek 5, Jendryca 5, Solovev 5, Wandzel 3, Sosna 3, Bidziński 1, Stefani 1, Chmielewski, Jeżewski.