Rezerwy Gwardii Opole znowu wygrały w 2 lidze

Bez większych problemów zwyciężyły rezerwy Gwardii Opole w starciu czwartej kolejki grupy dolnośląskiej 2 ligi. Brawa naszym piłkarzom ręcznym należą się tym większe, iż ograli dotychczasowego wicelidera Polonię Środa Wielkopolska 37:27.

Podopieczni Marka Jagielskiego jako takie problemy w tym pojedynku mieli jedynie na jego początku. Przez pierwsze 10 minut bowiem rywale dorównywali im kroku i na tablicy mieliśmy remis po 4. Później jednak gospodarze sukcesywnie powiększali przewagę, dzięki czemu tuż przed przerwą osiągnęli przewagą dziewięciu trafień (19:10).

Po zmianie stron przyjezdni jeszcze przez chwile próbowali nawiązać walkę, ale opolanie pozwolili im się nieco wyszumieć, a potem powrócili do swojej świetnej dyspozycji. W ofensywie szczególny popis dał Daniel Jendryca, który zdobył łącznie 13 bramek w całym starciu.

Dzięki tej wygranej gwardziści awansowali na piąte miejsce w zestawieniu swojej strefy. Po czterech meczach mają na koncie siedem punktów przy bilansie goli 117:116.

Gwardia II Opole – Polonia Środa Wielkopolska 37:27 (19:10)

Gwardia II: Drojma, Lellek – Jendryca 13, Duda 6, Kucharzyk 5, Scisłowicz 5, Bidziński 3, Chmielewski 2, Wandzel 2, Zawadzki 1, Adamski, Cebula, Janikowski, Rawecki, Stefani. Kary: 2 minuty