Rezerwy Gwardii Opole rozbiły rezerwy Śląska Wrocław!

Nie tylko pierwsza drużyna Gwardii Opole rozpoczęła rundę rewanżową sezonu 2021/22. Do zmagań przystąpiły bowiem także jej rezerwy występujące w 2 lidze.

Na początek drugiej części rywalizacji w grupie dolnośląskiej podopieczni Marka Jagielskiego podejmowali zaplecze Śląska Wrocław. I zainaugurowali ją bardzo udanie, gdyż zwyciężyli 32:22. Tym samym niejako zrewanżowali się za porażkę w pierwszym meczu 21:32. Dzięki temu też przesunęli się na dziewiątą lokatę w stawce 12 ekip, a do piątych w tabeli rezerw Miedzi Legnica tracą tylko dwa punkty. Tych uzbierali 16 punktów przy bilansie goli 40 „na plusie”.

Co do samego meczu, to ten był bardzo wyrównany mniej więcej do 20 minuty. Wtedy to miejscowi prowadzili tylko 8:7. Do końca tej odsłony jednak, w dwa razy krótszym okresie, podwoili swój dorobek bramkowy, a rywalom pozwolili na zaledwie dwa trafienia. Dzięki czemu „uciekli” na 16:9.  Świetną partię rozgrywał wówczas Fabian Sosna, który zdobył w tym czasie cztery z sześciu swoich bramek.

Po zmianie stron opolanie nie zwalniali tempa i pierwsze 10 minut drugiej połowy wygrali 7:1. Wtedy to z kolei „wyczyn” swojego kolegi z zespołu przebił Daniel Jendryca zapisując na swoje konto pięć trafień. Tak czy inaczej gwardziści zbudowali sobie przewagę 13 bramek i stało się jasne, że żadna krzywda w tym spotkaniu im się nie stanie.

Gwardia II Opole – Śląsk II Wrocław 32:22 (16:9)