“Tylko i aż” dwa punkty Gwardii Opole w starciu z Pogonią Szczecin

Piłkarze ręczni Gwardii Opole w starciu z Pogonią Szczecin zdobyli dwa punkty. Z jednej strony to zawód bo goście są niżej notowani, z drugiej przedstawiciele naszej ekipy kapitalnym finiszem doprowadzili do karnych w których przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana i żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać. Kto wie jednak jakby potoczyły się losy pojedynku gdyby nie kapitalna początkowo postawa golkipera Adama Malchera oraz fenomenalnej dyspozycji w ofensywie Marka Monczki, który przed przerwą rzucił siedem bramek na 12 Gwardii, a pięć jego pierwszych rzutów było skutecznych.

Po zmianie stron świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 15:12. Szczecinianie jednak nie poddawali się i nie tylko odrobili straty, ale i zaczęli przeważać na parkiecie. Dość napisać, iż na niespełna trzy minut przed końcem było już 25:21 dla nich. Podopieczni Rafała Kuptela zerwali się jeszcze raz do ataku i po kapitalnym finiszu doprowadzili do remisu. Z kolei w rzutach karnych po jednej obronie zaliczyli Jakub Ałaj i Malcher, z kolei decydujący cios zadał Patryk Mauer.

Gwardia Opole – Pogoń Szczecin 25:25 (12:12), karne 4:3
Gwardia: Ałaj, Lellek, Malcher – Monczka 10, Jankowski 5, Mauer 4, Zarzycki 2, Milewski 1, Morawski 1, Sosna 1, Stefani 1, Fabianowicz, Klimków, Scisłowicz.