Ogromne emocje i kolejne zwycięstwo „Wilczyc”

Opolskie siatkarki idą jak burza i po raz kolejny gwarantują swoim kibicom ogromne emocje. Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały na wyjeździe Stal Mielec 3-2.

Piotr Jankowski

Opolski zespół słynie z powolnego wchodzenia w mecz, natomiast w Mielcu było wręcz odwrotnie. Najpierw „Wilczyce” zbudowały sobie bezpieczną czteropunktową przewagę, ale później serią ataki kończyły gospodynie. Zawodniczki Stali fantastycznie spisywały się też na zagrywce, dzięki czemu triumfowały w pierwszej partii 25:21.

W drugim secie losy meczu potoczyły się już tylko po myśli opolanek, które co prawda na początku przegrywały czterema punktami, za to później zaczęły rozdawać karty. Fantastycznie na zagrywce spisywała się Gabriela Makarowska, a ataki kończyła Kinga Stronias. Opolanki triumfowały 25:17. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w trzecim secie, którego „Wilczyce” wygrały jeszcze efektowniej, bowiem 25:16.

Siatkarki z Mielca w trzeciej partii wzięły się w garść i zbudowały czteropunktowe prowadzenie. Podopieczne Nicoli Vettoriego szybko jednak wyrównały i wróciły do gry. Mielczanki wrzuciły jednak jeszcze wyższy bieg, ostatecznie wygrywając 25:20 i doprowadzając do tie-breaka. Tam opolanki przegrywały już 2:8, jednak po chwili… prowadziły już 10:9! Po tej świetnej serii UNI zaczęło rządzić na parkiecie i triumfowało 15:13.

Stal Mielec 2-3 (25:21, 17:25, 16:25, 25:20, 13:15) UNI Opole
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Ciesiulewicz, Muszyńska, Adamek (libero) oraz Rybak, Borawska, Kłoda, Wąsik.